دیجی وب

بروز ترین سایت دانلود و اخبار

تبلیغات

ads soon ...

 • دانلود کتاب تاریخ پیدایش ایران
 • 4-8-2018 کتاب کتابها 32

  سخن گفتن در رابطه با یک قوم ، زندگی دور و دراز در یک سرزمینِ مش را در ذهن ما تداعی می کند.


  یک سفر طولانی چندین هزار ساله تاریخی و داستانی شگفت انگیز از تحولات و فراز و نشیب ها ، کامیابی ها و ناکامی های آن قوم و سرزمین را


  ایران زمین از زمان های بسیار دور محل اجتماعات متعدد بشری و محل سکنای قبایل بی شماری از آریایی ها بوده که در سراسر ایران پراکنده بودند .


   


  مهاجرتهای آریایی ها :


  بر اساس شواهد در تاریخ ایران با توجه به  موقعیت جغرافیایی و تغییر شرایط زیست محیطی همچون درجه حرارت و کم شدن ریزش باران و پوشش گیاهی ، در دورانی از هزاره دوم پیش از میلاد ، در منطقه شرقی فلات ایران زندگی برای مردم دشوار شد . این مسئله باعث بروز جنگ و درگیری در کشور شد .


  در تاریخ ایران هر قوم و دسته ای خدایی را می پرستیدند و خدایان دارای سلسله مراتب بودند . در آن دوران مردم اعتقاد داشتند که پیروزی در جنگ بدون یاری خدایان امکان پذیر نیست .


  در آئین ایران باستاندیو ” دشمن بشریت و عامل شر و بدی  بود . عده ای از پرستندگان دیو راه شرق افغانستان را در پیش گرفته و به شبه قاره هند کوچ کردند .


  آریان که یکجانشین بودند ، “اهورا” خدایشان بود و اکثرا در سرزمین های ازبکستان ، تاجیکستان ، ترکمنستان ، افغانستان و ایران کنونی سکونت داشتند .


  بر اساس کاوشها ، نخستین اسطوره سازان  خاورمیانه ، قوم سومری بودند که عمری چندصد هزار ساله برای جهان قبل از خویش قائل بوده اند .


  آنان معتقد به شاهخدا بودند که دوتای نخست آن تاج و تخت و زیور آلات معبد را از آسمان به شهر ” اریدو” آوردند .


  اهورامزدا گفته : شما انسانید . شما پدر و مادر مردم جهانید .من شما را کامل آفریده ام تا احکام من را به اجرا در آورید ، اندیشه نیک ، گفتار نیک و کردار نیک داشته باشید .


  نوشته دانلود کتاب تاریخ پیدایش ایران اولین بار در کتابها. پدیدار شد.